دوره سردخانه فریونی   دوره بویلر و مشعل   دوره سررخانه آمونیاکی  دوره چیلر جذبی      دوره چیلرتراکمی   دوره کولرگازی اسپلیت

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: اختلاف چيلرهاي جذبي آب گرم با شعله مستقيم شركت ls

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
  1. تاریخ عضویت
    2011/05/20
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اختلاف چيلرهاي جذبي آب گرم با شعله مستقيم شركت ls

#1 2011/07/11, 19:43
    متاسفانه کسرها معکوس شده تو ورد که من نوشته بودم درست بود با عرض معذرت کسرها رو از راست به چپ باید خوند 2/6 رو شش و دو دهم فایل ورد اون اگه کسی بخواد و ایمیل بزاره براش می فرستم
    Pourmehr آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    2011/09/13
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

#2 2011/12/13, 14:14
    دوست عزیز ما دو تا ساختمان تجاری نزدیک به هم با بار برودتی نزدیک به هم رو مطابقت دادیم یکیشون چیلر جذبی داره و یکیشون چیلر تراکمی.
    ساختمون اول 500 تن برودتی با 2 تا چیلر جذبی شعله مستقیم 240 تن تامین میشه و ساختمون دوم 2تاچیلر تراکمی 200 با کمپرسور بسته.
    در ساختمون اول هزینه گاز مصرفی با 12 ساعت کار روزانه مبلغ 16 میلیون تومان و مصرف آب 400 هزار تومان و مصرف برق کلیه تجهیزات که آسانسور و غیره هم شاملش میشه 4 میلیون اومده اینها با قبض مستند است.
    تو ساختمون دوم فقط پول برق مجموعه 50 میلیون اومده پول آب هم اصلا در نظر نمیگیریم این وسط هر ماه 30 میلیون اختلاف هست.
    اگه فقط بخواهیم با عدد و رقم به دنبال توجیهات باشیم هیچ وقت به نتیجه نمیرسیم تازه با پلکانی بودن تعرفه ها تا حالا کسی نتونسته به صورت محاسباتی میزان دقیق مصرف دستگاها رو تعیین کنه.
    من خودم چندین با محاسبات رو با انواع چیلر تراکمی اسکرو و اسکرو فلودد با بالاترین راندمان در حدود 5.5 مقایسه کردم باز چیلر جذبی مقرون به صرفه تره
    تازه مصوبه دولت برای کم کردن تعرفه ساختمونهایی که از چیلر جذبی استفاده میکنند باعث شده چیلر های جذبی خیلی مقرون به صرفه تر باشند.
    r-raha آنلاین نیست.

3. تاریخ عضویت
    2011/05/20
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

#3 2011/12/13, 19:59
    با سلام
    1- درمورد مصوبه هیت دولت که زیاد هم ازش شنیدم ولی با وجود گذشت چند سال و مانور سازندگان چیلرهای جذبی روی اون ولی متاسفانه تا بحال اثری از اجرای اون رو ندیدم و حتی یک مورد هم بعنوان نمونه ندیدم که کسی بعنوان اجرا شدنش نشون داده (حتی اون دوستانی که سیستم های تولید هم زمان برق و گرما و سرما رو تبلیغ می کنن عملا در موردش با اطمینان صحبت نمی کنن) باشه ولی اگه واقعا راست باشه و مثل خیلی دیگه از ادعاها از سوی وزارت خونه های نسبتا محترم به اصطلاح خالی بندی نباشه باید تفاوت قیمت حتما در محاسبات مورد بررسی قرار بگیره ولی اختلاف قیمت چیلر کمپرسوری و شعله مستقیم فکر کنم بیش ازیک و نیم تا دو برابر باشه البته من هم به پایینتر بودن هزینه انرژی چیلر شعله مستقیم رسیده بودم ولی در زمان بازگشت سرمایه شک داشتم
    2- اگه نخواهیم تو محاسبات مهندسی اعداد و ارقام رو دخالت ندهیم کلا یعنی مهندسی رو بی خیالش شدیم و قاعدتا به ورطه پشت هم اندازی و سیستم دلالی میافتیم که هدف در اون نه اثبات حرف که فروش دستگاه هرچند برخلاف منفعت مشتری می افتیم من در مقایسه خودم فقط در مورد سیستم دولتی صحبت کردم که تعرفه ها اونجا کلا با حداکثر تعرفه و غیر پلکانی هست که البته مشتری این سیستم ها بعلت بزرگی و سختی نسبی نگهداری (سیستم جذبی) معمولا سازمانها هستند هست
    3- تو مقایسه شما چون نوع دستگاههای مورد استفاده از نظر مارک (نوع کمپرسورها و دور متغیر بودن پیچی بودن و یا رفت برگشتی) تعداد سال گذشت از ساخت و سالم بودن اون، کیفیت عایقکاری دو ساختمان از نظر دیوار و نوع پنجره هست احتمالا نشه چندان بحثی کرد من تخصص شما رو متاسفانه نمی دونم ولی در صورتی که مهندس هستید یک لطفی به جامعه مهندسی بفرمایید و عادت بازاری و چکی حرف زدن رو ترک کنید و نشون بدبید تو اون حداقل چهار سال دانشگاه اون اساتید بخت برگشته چندان هم زور الکی نزدن و خروجی دانشگاههای این کشور از سطح متوسط جامعه دقیقتر و اکادمیک تر بحث می کنن (البته با عرض معذرت) ضمنا لطف می فرمایید بگویید تو اون ساختمون چیلر گازسوز دار اون مصوبه هیات دولت اجرا شده بود و و با این کار قیمت اونقدر متفاوت و پایین بود ویا نه ؟ چون تفاوت بشدت (حداقل) عجیبه ! وحتی از سطح ادعای خود سازنده ها هم بالاتره
    باتشکر
    Pourmehr آنلاین نیست.

4. تاریخ عضویت
    2012/01/28
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

#4 2012/01/28, 18:34
    سلام در رابطه با مسئله مطرح شده شاید چیلر جذبی هزینه ماهیانه کمتری برای پول آب وبرق داشته باشد ولی ایراد اساسی این چیلر ها هزینه راهبری ونگهداری وتعمیرات سر سام آور آنهاست.
    این چیلر ها بخصوص دایرکت فایر عمر مفید شان 7 سال است بعد از آن بدلیل عدم رعایت اصول نگهداری ماشین شروع به خوردگی شدید پیدا می کند. و شما مجبور به شکاف بدنه دستگاه خواهید شد. وبسیار مشکلات دیگر که اگر خواستار بودید برای بنده پیام بگذارید تا تمام وکمال پاسخگو باشم.
    hvac-technical آنلاین نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)