در مورد ايرادات گرمايش از كف يكيش هم اينهكه سطح تمام شده طبقات بيشتر از حالت معمولي مي شه، يعني مثلا اگه قرار باشه هرطبقه بشه 2.8 متر، با اجراي گرامايش كفمي شه 3 تا 3.1 متر؛ و اين رو كارفرما ها نمي پسندند. من ديرتر گرم شدن رو به مشكلنمي دونم. كلا پيش گرمايش و پيش سرمايش يك بار در سال اتفاق مي افته و در بقيهروزهاي سال كار كنترل رو ترموستات انجام مي ده كه اونم زودتر و ديرتر نداره. یهایراد دیگرش هم اینه که اگه احتمالا اتفاقی برای سیستم لوله کشی بیوفته تعمیرشواقعا دردسره
در موردمرجع هم بايد بگم كه من هم مرجع واحدي براي اين سيستم پيدا نكردم. هر شركت بنا بهنوع محصولش راه و روش طراحي خودش رو داره. چون مي دونيد كه تمام لوله هاي گرمايشاز كف يك مدل نيستند. به نظر من بهترین جاها برای گرمایش کف محل های صنعتی مثلآشیانه های هوا، زمین های ورزشی و یا پارکینگ ها هستش.
اما درمورد سرمايش از كف، توي همين مصلاي تهران مي خواستند رواق هايي كه به فضاي باز راهداره رو سرمايش از كف و تركيب هواساز بر روي ستونها رو مي خواستن اجرا كنن كه بهخاطر مشكل بزرگش يعني كندانسينگ سيستم و آسيب رساني به مصالح كلا قضيه منتفي شد.البته اولش هم گير كرده بودن سر اينكه آيا اين سيستم جواب مي ده يا خير، چونسرمايش از كف بار برودتي بالايي رو مي طلبه.