ازدواج ! با نمک ترین انشاء دنیا

نام : کمال،کلاس : دبستان ،موزو انشا : عزدواج!

هر وقت من یک کار خوبمی کنم مامانم به من می گوید بزرگ که شدی برایت یک زن خوب می گیرم تا بهحال من پنج تا کار خوب کرده ام و مامانم قول پنج تایش را به من داده استحتمن ناسرادین شاه خیلی کارهای خوب می کرده که مامانش به اندازه استادیومآزادی برایش زن گرفته بود. ولی من مؤتقدم که اصولن انسان باید زن بگیرد تاآدم بشود ، چون بابایمان همیشه می گوید مشکلات انسان را آدم می کند درعزدواج تواهم خیلی مهم است یعنی دو طرف باید به هم بخورند. مثلن من و سانازدختر خاله مان خیلی به هم می خوریم از لهاز فکری هم دو طرف باید بههم بخورند، ساناز چون سه سالش است هنوز فکر ندارد که به من بخورد ولیمامانم می گوید این ساناز از تو بیشتر هالیش می شود در عزدواج سن و سالاصلن مهم نیست چه بسیار آدم های بزرگی بوده اند که کارشان به تلاغ کشیدهشده و چه بسیار آدم های کوچکی که نکشیده شده. مهم اشق است ! اگر اشق باشددیگر کسی از شوهرش سکه نمی خواهد و دایی مختار هم از زندان در می آید من تاحالا کلی سکه جم کرده ام و می خواهم همان اول قلکم را بشکنم و همه اش رابه ساناز بدهم تا بعدن به زندان نروم مهریه وشیر بلال هیچ کس را خوشبخت نمیکند همین خرج های ازافی باعث می شود که زندگی سخت بشود وسر خرج عروسی دایی مختار با پدر خانومش حرفش بشود دايی مختار می گفت پدرخانومش چتر باز بود..خوب شاید حقوق چتر بازی خیلی کم بوده که نتوانسته خرجعروسی را بدهد. البته من و ساناز تفافق کرده ایم که بجای شام عروسی چیپس وخلالی نمکی بدهیم. هم ارزان تر است ، هم خوشمزه تراست تازه وقتی می خوری خشخش هم می کند! اگر آدم زن خانه دار بگیرد خیلی بهتر است و گرنه آدم مجبورمی شود خودش خانه بگیرد. زن دایی مختار هم خانه دار نبود و دایی مختارمجبور شد یک زیر زمینی بگیرد. می گفت چون رهم و اجاره بالاست آنها رفته اندپایین! اما خانوم دایی مختار هم می خواست برودبالا! حتمن از زیر زمینی می ترسید . ساناز هم از زیر زمینی می ترسد برایهمین هم برایش توی باغچه یک خانه درختی درست کردم. اما ساناز از آن بالاافتاد و دستش شکست.. از آن موقه خاله با من قهر است قهر بهتر از دعواست.آدموقتی قهر می کند بعد آشتی می کند ولی اگر دعوا کند بعد کتک کاری می کندبعد خانومش می رود دادگاه شکایت می کند بعد می آیند دایی مختار را می برندزندان! البته زندان آدم را مرد می کند.عزدواج هم آدم را مرد می کند، اماآدم با عزدواج مرد بشود خیلی بهتر است! این بود انشای من