دوره سردخانه فریونی   دوره بویلر و مشعل   دوره سررخانه آمونیاکی  دوره چیلر جذبی      دوره چیلرتراکمی   دوره کولرگازی اسپلیت

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: اختلاف چيلرهاي جذبي آب گرم با شعله مستقيم شركت ls

1. تاریخ عضویت
    2011/05/21
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلاف چيلرهاي جذبي آب گرم با شعله مستقيم شركت ls

#1 2011/07/03, 14:59
    1- cop چيلرهاي جذبي آب گرم حدود 0.7 و cop چيلرهاي جذبي دايركت فاير حدود 1.3 مي باشد، در نتيجه ميزان سوخت در چيلرهاي جذبي شعله مستقيم مصرفي تقريباً نصف ميزان سوخت مصرفي چيلرهاي جذبي آبگرم مي باشد.
    2- بدليل اينكه براي سير كوله نمودن آبگرم مورد نياز اينگونه چيلرها احتياج به الكتروپمپ و مصرف برق مي باشد و همچنين ميزان آب در گردش بخش ابزوربر- كندانسور اينگونه چيلرها حدود 1.3برابر چيلرهاي شعله مستقيم مي باشد، لذا مصرف برق لوازم جانبي مربوط به اينگونه چيلرها در ظرفيت هاي بالا، مصرف آنها را غيراقتصادي مي نمايد.
    ضمناً مصرف برق خود دستگاه چيلر آبگرم نسبت به چيلر شعله مستقيم بدليل نياز به استفاده از پمپ، در سلوشن بزرگتر نيز بيشتر مي باشد و اين امر نيز باعث عدم استفاده از اينگونه چيلرها در ظرفيت هاي بالاتر از120 تن مي شود.
    بطور كل هنگام كار در چيلرهاي آبگرم لوازم جانبي بيشتري بايستي در حال كار باشند (ديگ آبگرم- پمپ هاي آبگرم و30% توان بيشتر در پمپ هاي برج) لذا مصرف مجموع برق بيشتر از اينگونه چيلرها در هنگام كار باعث عدم انتخاب اينگونه دستگاه ها در ظرفيت هاي بالا مي گردد. مگر آنكه آبگرم مورد نياز حاصل از عملكرد دستگاه هاي جانبي بوده هزينه اي براي آن پرداخت نشود (در صنايع بزرگ و نيروگاه ها و امثالهم)
    4- به لحاظ cop پائين و ميزان آب برج بيشتر در چيلرهاي آبگرم مصرف آب سختي گير شده در اينگونه چيلرها بيشتر است و در مناطقي كه براي استعمال آب مصرفي هزينه پرداخت مي گردد اين هزينه در چيلرهاي آبگرم حدود30% بيشتر از آن در چيلرهاي شعله مستقيم مي باشد.
    5- به لحاظ نياز به محل نصب ادوات جانبي و لوله كشي هاي مرتبط و كنترلهاي مورد نياز در چيلرهاي آب گرم فضاي مورد نياز موتورخانه و قيمت تمام شده آن به مراتب بيشتر از نوع چيلر شعله مستقيم مي باشد.
    6- قيمت چيلرهاي شعله مستقيم lsتقريباً با چيلرهاي آبگرم اين شركت برابر است و با توجه به كم حجم تر بودن موتورخانه، بازدهي بالاتر و مصرف كمتر انرژي و كاربري آسانتر چيلرهاي دايركت فاير مقرون به صرفه ميباشد.
    7- بدليل تكنولوژي به كار رفته در چيلرهاي دايركت فاير امكان بروز اشكال در چيلر بسيار كمتر از چيلرهاي آبگرم مي باشد و اصولاً تعمير احتمالي آن در حداقل زمان ممكن در سايت چيلر انجام مي گيرد.
    8- نگهداري و راهبري چيلرهاي دايركت فاير به علت اتوماسيون پيشرفته اين نوع چيلرها بسيار ساده تر از چيلرهاي آبگرم مي باشد.
    [URL="http://mohammadrezahaghani.blogfa.com/"]http://mohammadrezahaghani.blogfa.com[/URL]

[URL]http://arikeh.loxblog.ir[/URL]
    mrhaghani آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    2011/05/20
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اختلاف چيلرهاي جذبي آب گرم با شعله مستقيم شركت ls

#2 2011/07/03, 20:40
    با سلام
    من بشخصه در مورد یک ورزشگاه میزان هزینه های (مالی) براساس تعرفه های برق و گاز دولتی در تابستان که به ترتیب 170 تومان به ازای هر کیلووات و 200 تومان به ازای هر متر مکعب
    در ساعت (تعرفه های اعلام شده از سوی دولت در بخش عمومی که در قبضهای جدید امسال نیز اعمال شده) در یک موتورخانه با ظرفیت 300 تن تبرید و به ازای 12 ساعت در روز و 27 روز در ماه در
    مورد چیلر شعله مستقیم 12میلیون تومان چیلر تراکمی 17 میلیون و چیلر آبگرم تقریبا بیش از 30 میلیون تومان می باشد (اگه کسی بخواد محاسبات ساده شده انجام اینکار و مقادیر دقیقتر آن رو دارم)
    و در صورت در نظر گرفتن تفاوت هزینه های اولیه چیلرهای جذبی و تراکمی بنظر نمی آید که انتخاب چیلر جذبی در هیچ حالتی جذابیت چندانی داشته باشه
    Pourmehr آنلاین نیست.

3. تاریخ عضویت
    2011/05/19
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

#3 2011/07/03, 23:39
    اگه امکانش هست محاسبات رو اینجا قرار بدهید..
    مرسی

مشاهده لینک ها و تصاویر پس از ورود یا عضویت
    « هر آنچه یک مهندس مکانیک و تأسیسات نیاز دارد »
    :22:
    مشاهده لینک ها و تصاویر پس از ورود یا عضویت
    eng.esmail آنلاین نیست.

4. تاریخ عضویت
    2011/05/20
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

#4 2011/07/04, 18:49
    با سلام
    محاسبات من شامل هیچ کار عجیب و خارق العاده و یا پیچیده ای نیست من تنها تو یک پروژه میزان هزینه های انرژی رو یک بار با یک چیلر شعله مستقیم (شامل میزان مصرف گاز ،میزان برق مصرفی همون چیلر براساس مستندات موجود
    در کاتالوگ شرکت والبته با مقایسه چند کاتالوگ جهت جلوگیری از گمراهی بابت دادن اطلاعات غلط و صحبت های تلفنی با مسئولین دو شرکت ساری پویا و ابارا برای رفع ابهامات موجود در کاتالوگ و برق مصرفی پمپ ها برج های خنک کننده و خود برج خنک کننده
    (متناسب با هر سه حالت شعله مستقیم کمپرسوری و چیلر جذبی آبگرم ) رو انجام دادم و با توجه به تجربه قبلی میزان هزینه آب مصرفی رو با توجه به کم بودن آن در نظر نگرفتم چون عملا کمتر از ضرایب تصحیح توان بود با توجه به دستی بودن کار به محض تایپ نمودن آن در اینجا می گذارمش ضمنا با مراجعه به محاسبات من مصرف انرژی 2 چیلر 150 تن اسمی در ماه برای چیلر جذبی آب گرم با احتساب 12 ساعت در روز و 27 روز در ماه ماهیانه بالغ بر 44 میلیون تومان می گردید
    Pourmehr آنلاین نیست.

5. تاریخ عضویت
    2011/05/19
    پسندیده
    109
    مورد پسند : 21 بار در 16 پست
    نوشته های وبلاگ
    45
    میزان امتیاز
    0

#5 2011/07/04, 18:58
    به نظرم چیلرهای آب گرم مصرف انرژی خیلی خیلی بیشتری باید داشته باشند. ولی عمر مفیدشون خیلی از سیستم های دواثره و مخصوصا شعله مستقیم بیشتر هست.
    هیچگاه!! فصل اول زندگی خود را با فصل بیستم زندگی دیگران مقایسه نکنید!...
    harati آنلاین نیست.

6. تاریخ عضویت
    2011/05/20
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

#6 2011/07/04, 19:19
    لازم به ذکره که در این مقایسه چیلر جذبی ساری پویا (البته ابارا رو هم بررسی کردم حداقل تو کاتالوگ مشخصات فنی (بعد از توضیح در رابطه با تفاوت ارزش حرارتی گاز در ژاپن و ایران از طرف کارشناس شرکت) ) چیلر کمپرسوری از نوع رفت و برگشتی ساراول و چیلر جذبی آبگرم شرکت زهش با یکدیگر مقایسه شدند و تعرفه برق و گاز نیز بخش عموی (دولتی گاز تابستانی 200 و برق تابستانی 170 (البته 140 هم گفته شده و فایل تعرفه اداره برق هم که تو سایتش هست بیشتر شبیه شامورتی بازیه تا اطلاع رسانی اگه کسی تعرفه برق عمومی در انشعابات بالای 30 کیلو وات رو فهمید چیه بیاد بگه کلی دعاش می کنم ) انشالله به زودی محاسباتم رو جمع و جور می کنم و اینجا می زارمش آخه کاتالوگ های من تو محل کاره و محاسباتم هم به همچنین.

چیلر کمپرسوری نگهداری کمتری نیاز داره و برای نگهدارنده های بی خیال وطنی گزینه بمراتب بهتریه چون سیستم کنترلی تا حدی ضد ناشی گری هست و با تعرفه های جدید برق و گاز عملا گزینه جذبی بشدت غیر جذابه (هزینه اولیه و درمورد سیستم تک اثره جاری بمراتب بالاتر ) و فکر کنم در صورت عدم تغییر تعرفه های برق و گاز بتدریج شاهد تضعیف و نابودی صنعت چیلر جذبی تو ایران خواهیم بود چون من بعنوان طراح نه تنها برای کارفرما برای خودم هم معلوم نیست چرا باید سراغ جذبی برم
    ویرایش توسط Pourmehr : 2011/07/04 در ساعت 19:27
    Pourmehr آنلاین نیست.

7. تاریخ عضویت
    2011/05/20
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

#7 2011/07/11, 19:37
    یکی دو هفته پیش وعده داده بودم که مقایسه ای رو که انجام دادم رو ارسال می کنم قطعا اینکار بدون اشکال نیست و اگه کسی ایرادی دید (بغیر از عدم محاسبه آب که با توجه به قیمت اون چندان موثر بنظرم نبود (متر مکعبی 70 تومان دولتی اون) البته با توجه به مصرف بالاتر چیلرهای جذبی اندکی به مورد کمپرسوری کمک می کرد
    بسمه تعالی

مقایسه مصرف انرژی و هزینه های آ ن با تعرفه برق و گاز دولتی

در این نوشتار مقایسه ای مابین میزان مصرف انرژی و هزینه های مربوط به آن باتوجه به تعرفه های برق اعلامی از سوی دولت جهت تابستان سال 90 که به تازگی نیز قبوض آن به ارگان های مختلف ارسال گردیده در مورد یک ورزشگاه در حال ساخت برای سه سیستم سرمایشی مختلف چیلر آب گرم (کاتالوگ شرکت زهش) شعله مستقیم ( ساری پویا ) و چیلر تراکمی و با کمپرسوررفت و برگشتی (ساراول) و براساس مستندات موجود در کاتالوگ این سه شرکت (و تطابق دادن آن با مشخصات اعلام شده در مورد چیلر جذبی شعله مستقیم شرکت ابارا جهت اجتناب از عدم تطابق مقادیر اعلام شده با واقعیت و صحبت های تلفنی انجام شده با بخش فنی نمایندگی شرکت (کار و اندیشه) جهت مشخص شدن ابهامات موجود در اعلام میزان مصرف گاز بعلت معیار قرار داشتن ارزش حرارتی گاز در ژاپن در کاتالوگ های این شرکت) انجام گرفته است .
    میزان تعرفه برق تابستانی با یک افزایش 20 درصدی نسبت به زمستان 170 تومان به ازای هر کیلو وات ساعت می باشد که این تعرفه به صورت یکنواخت و غیر پله ای می باشد.
    میزان تعرفه گاز تابستانی سازمانهای دولتی با افزایش 100 درصدی نسبت به زمستان در 7 ماه سال 200 تومان به ازای هر متر مکعب می باشد (براساس قبوض ارسالی و همچنین اعلام های رسمی ).
    جهت سرمایش این ساختمان (ورزشگاه) از دو عدد چیلر به ظرفیت مجمع 300 تن تبرید اسمی
    استفاده گردیده که جهت تامین آن از دو دستگاه چیلر 150 تن تبرید اسمی استفاده گردیده است
    الف چیلر تراکمی:
    درصورت استفاده از چیلر تراکمی میزان مصرف برق مورد نیاز با توجه به داشتن معادل 150اسب بخار کمپرسور (3 دستگاه کمپرسور 50 اسب بخار و یا مشابه آن)
    میزان برق مصرفی این چیلر در حالت آب خنک (آبی) حداکثر 120 کیلو وات در هر ساعت ذکر شده.
    در شرایط آب و هوائی تهران میزان آب در چرخش برج خنک کننده حداکثر420 گالن بر ساعت و براساس کاتالوگ شرکت تبادل کار (فایبرگلاس) و یک ضریب اطمینان 30 درصدی نیاز به دو برج خنک کننده 60 و 80 تنی می باشد که هرکدام یک موتور 2 اسب جهت چرخش فن خود دارند
    با توجه به میزان آب در گردش سیستم برج خنک کننده (تقریبا 120 متر مکعب بر ساعت) و افت فشار مجموع چیلر (حداکثر 20 فوت) برج خنک کننده )5/8 فوت ) و طول مسیر بر فرض فاصله حداکثر 20 متری مابین چیلر و برج خنک کننده (5 فوت)( جمع کل تقریبا 34 فوت)
    تعداد دو پمپ مدل 250-50 پمپ ایران با الکترو موتور 4 اسب (بعلاوه یک عدد رزرو که در محاسبات مصرف انرژی در نظر گرفته نمی شود)

ب ) چیلرجذبی شعله مستقیم:
    میزان گاز مصرفی چیلر شعله مستقیم شرکت ساری پویا با ظرفیت 150 تن تبرید اسمی
    sdf-15
    55 متر مکعب بر ساعت
    میزان برق مصرفی مجموعه پمپ محلول پمپ مبرد پمپ خلاء پمپ ابگرم (برابر کاتالوگ) و مشعل دیگ 2/6 کیلو وات بر ساعت
    میزان آب در گردش مورد نیاز جهت برج خنک کننده 535 گالن بر دقیقه میزان افت فشار در چیلر 25 فوت آب که جهت شرایط آب و هوائی تهران نیاز به دو برج خنک کننده 80 تن تبرید که مجهز به دو الکترو موتور 2 اسب می باشد
    پمپ برج ها در این حالت دارای ظرفیت 136 متر مکعب بر ساعت دبی و در صورت یکسان فرض کردن افت برج و مسیر با حالت قبلی(40 فوت) 2/12 متر هد می باشد که نیاز به دو پمپ 250-65 و با الکترو موتور 5/7 اسب (یکی رزرو ولی در محاسبات مصرف انرژی در نظر گرفته نمی شود)

ج ) چیلرجذبی آب گرم :
    با توجه عدم وجود مدل 150 تن از دو مدل 120 و 180 تن تبرید اسمی (ظرفیت معادل 300 تن تبرید اسمی)

میزان گاز مصرفی چیلر جذبی آّبگرم(120 تن تبرید اسمی)
    با توجه به دبی آبگرم مورد نیاز (372 گالن بر دقیقه و افت 30 فوت)و با در نظر گرفتن 10000 بی تی یو بر ساعت به ازای هر یک گالن بر دقیقه که در سیستم های گرمایشی با دمای پائین در نظر گرفته می شود حرارت کلی مورد نیاز 3720000 بی تی بر ساعت خواهد بود

میزان گاز مصرفی چیلر جذبی آّبگرم(180 تن تبرید اسمی)
    با توجه به دبی آبگرم مورد نیاز (558 گالن بر دقیقه و افت 30 فوت)و با در نظر گرفتن 10000 بی تی یو بر ساعت به ازای هر یک گالن بر دقیقه که در سیستم های گرمایشی با دمای پائین در نظر گرفته می شود حرارت کلی مورد نیاز 5580000 بی تی بر ساعت خواهد بود.
    در صورت تامین میزان گرمایش مورد نیاز با یک دیگ و یک مشعل با بازدهی تقریبی مجموع 80 درصد
    میزان ظرفیت مشعل مورد نیاز 11625000 بی تی یو بر ساعت خواهد بود که با تقسیم آن بر ارزش حرارتی گاز طبیعی 9407 کیلو کالری بر متر مکعب و تبدیل واحد بی تی یو بر ساعت به کیلو کالری بر ساعت میزان کل مصرف گاز در این سیستم 309 متر مکعب بر ساعت خواهد بود .
    میزان برق مصرفی مشعل گرم کننده دیگ تامین آبگرم (ایران رادیاتور با ظرفیت حداکثر 34000000 کیلو کالری در ساعت کوچکترین مشعل تامین کننده تقریبا 3 میلیون کیلو کالری مورد نیاز) 5/7 کیلو وات در هر ساعت

پمپ آبگرم مصرفی چیلر 2 دستگاه پمپ 200-100 با الکترو موتور 5/7 اسب (120 متر مکعب و 10 متر هد )
    برج خنک کننده چیلر جذبی آّبگرم(120 تن تبرید اسمی)
    با توجه به دبی آب برج خنک کننده 660 گالن بر دقیقه افت فشار 25 فوت آب با شرایط آب و هوائی تهران هر چیلر جذبی نیاز به دو دستگاه برج خنک کننده به ظرفیت های 318 گالن بر دقیقه و 352 گالن بر دقیقه (90 و 100 تن تبرید اسمی ) با الکتروموتور دو اسب بخار
    با توجه به دبی 660 گالن بر دقیقه ، افت برج 1/3 متر افت چیلر 7/7 متر افت مسیر با فرض 20 متر فاصله 2 متر هد جهت چرخش آب برج خنک کننده نیاز به دو پمپ 200-80 با الکترو موتور 5/7 اسب بخار می باشد (3 عدد پمپ 2 تا در حداکثر بار در حال کار) (هد پمپ 13 متر و دبی هرکدام 80 متر مکعب بر ساعت )
    برج خنک کننده چیلر جذبی آّبگرم(180 تن تبرید اسمی)
    با توجه به دبی آب برج خنک کننده 990 گالن بر دقیقه افت فشار 28 فوت آب با شرایط آب و هوائی تهران هر چیلر جذبی نیاز به دو دستگاه برج خنک کننده به ظرفیت های 528 گالن بر دقیقه (150 تن تبرید اسمی ) با الکتروموتور 5 اسب بخار
    با توجه به دبی 990 گالن بر دقیقه ، افت برج 1/3 متر افت چیلر 6/8 متر افت مسیر با فرض 20 متر فاصله 2 متر هد جهت چرخش آب برج خنک کننده نیاز به دو پمپ 200-100 با الکترو موتور 10 اسب بخار می باشد (3 عدد پمپ 2 تا در حداکثر بار در حال کار) (هد پمپ 14 متر و دبی هرکدام 120 متر مکعب بر ساعت )

2- هزینه های مصرف انرژی در هریک از حالات در نظر گرفته شده :
    الف ) چیلر کمپرسوری
    الف – 1)مصرف برق چیلر تومان به ازای هر ساعت کار 2 چیلر 2*170*120= 40800 به ازای هر ساعت کارکرد چیلر در حداکثر بار
    الف – 2)مصرف برق برج های خنک کننده(4 دستگاه جهت 2 چیلر) 2*75/0 * 4*170=1020 تومان در هر ساعت
    الف – 3) مصرف برق پمپ های برج خنک کننده (4 عدد پمپ هم زمان در حال کار در حالت بار کامل هر دو چیلر) 170*4*4*75/0=2040 تومان در هر ساعت
    مجموع هزینه مصرف انرژی (بدون در نظر گرفتن پمپ سرمایش ساختمان با توجه به یکسان بودن آن در هر سه حالت بعلت بار سرمایشی و افت فشار یکسان)

43860 تومان به ازای هر ساعت از کارکرد 2 چیلر تراکمی300تن تبرید اسمی در شرایط حداکثر بار (شرایط آب و هوائی تهران ) با تعرفه دولتی جدید تابستان سال 1390

ب ) چیلر جذبی شعله مستقیم (2 دستگاه 150 تن تبرید اسمی )

ب- 1) مصرف گاز چیلر 55 متر مکعب (در مشعل دیگ کوپل شده با چیلر) هر عدد مجموع 110 متر مکعب در ساعت
    200*110 = 24200 تومان به ازای هر ساعت کار 2 چیلر
    ب – 2)مصرف برق چیلر 2*2/6 *170= 2108 تومان به ازای هر ساعت کار 2 چیلر
    ب – 3) مصرف برق برج خنک کننده(هر چیلر 2 برج خنک کننده) 2*2*75/ 0*170*2=1020 تومان به ازای هر ساعت کار 4 برج خنک کننده
    ب – 4) مصرف برق پمپ برج خنک کننده(هر چیلر 2 برج خنک کننده) 5/7*2*75/0 *170*2=3825 تومان به ازای هر ساعت کار کل 4 پمپ برج های خنک کننده
    مجموع هزینه مصرف انرژی (بدون در نظر گرفتن پمپ سرمایش ساختمان با توجه به یکسان بودن آن در هر سه حالت بعلت بار سرمایشی و افت فشار یکسان)

29045 تومان به ازای هر ساعت از کارکرد دستگاهها در شرایط حداکثر بار

ج ) چیلرجذبی آب گرم :

ج- 1) هزینه مصرف گاز جهت تامین آبگرم مورد نیاز جهت مجموع 2 چیلر 120 و 180 تن تبرید 200*309 = 61800 تومان در هر ساعت کارکرد دو چیلر در حداکثر بار (توسط یک دیگ تولید آبگرم)
    ج – 2 )هزینه مصرف برق مشعل دیگ 170*75/ 0 *7.5 = 957 تومان در هر ساعت
    ج – 3) هزینه مصرف برق 4 برج خنک کننده با مجموع ظرفیت الکترو موتور(14 اسب بخار 2*2 + 5*2)
    14*75/0*170=1785 تومان در هر ساعت
    ج – 4 )هزینه مصرف برق 4 پمپ برج های خنک کننده دو چیلر با مجموع ظرفیت الکترو موتور(25 اسب بخار 5/7*2 + 10*2)25*75/0*170=3188 تومان در هر ساعت
    ج – 5 ) هزینه مصرف برق پمپ آبگرم مصرفی چیلر 5/7*75/0*2*170=1913

69643 تومان به ازای هر ساعت از کارکرد دستگاهها(جذبی180و120تن تبرید اسمی آبگرم) در شرایط حداکثر بار
    ویرایش توسط Pourmehr : 2011/07/11 در ساعت 19:41
    Pourmehr آنلاین نیست.

8. تاریخ عضویت
    2011/05/20
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

#8 2011/07/11, 19:43
    متاسفانه کسرها معکوس شده تو ورد که من نوشته بودم درست بود با عرض معذرت کسرها رو از راست به چپ باید خوند 2/6 رو شش و دو دهم فایل ورد اون اگه کسی بخواد و ایمیل بزاره براش می فرستم
    Pourmehr آنلاین نیست.

9. تاریخ عضویت
    2011/09/13
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

#9 2011/12/13, 14:14
    دوست عزیز ما دو تا ساختمان تجاری نزدیک به هم با بار برودتی نزدیک به هم رو مطابقت دادیم یکیشون چیلر جذبی داره و یکیشون چیلر تراکمی.
    ساختمون اول 500 تن برودتی با 2 تا چیلر جذبی شعله مستقیم 240 تن تامین میشه و ساختمون دوم 2تاچیلر تراکمی 200 با کمپرسور بسته.
    در ساختمون اول هزینه گاز مصرفی با 12 ساعت کار روزانه مبلغ 16 میلیون تومان و مصرف آب 400 هزار تومان و مصرف برق کلیه تجهیزات که آسانسور و غیره هم شاملش میشه 4 میلیون اومده اینها با قبض مستند است.
    تو ساختمون دوم فقط پول برق مجموعه 50 میلیون اومده پول آب هم اصلا در نظر نمیگیریم این وسط هر ماه 30 میلیون اختلاف هست.
    اگه فقط بخواهیم با عدد و رقم به دنبال توجیهات باشیم هیچ وقت به نتیجه نمیرسیم تازه با پلکانی بودن تعرفه ها تا حالا کسی نتونسته به صورت محاسباتی میزان دقیق مصرف دستگاها رو تعیین کنه.
    من خودم چندین با محاسبات رو با انواع چیلر تراکمی اسکرو و اسکرو فلودد با بالاترین راندمان در حدود 5.5 مقایسه کردم باز چیلر جذبی مقرون به صرفه تره
    تازه مصوبه دولت برای کم کردن تعرفه ساختمونهایی که از چیلر جذبی استفاده میکنند باعث شده چیلر های جذبی خیلی مقرون به صرفه تر باشند.
    r-raha آنلاین نیست.

10. تاریخ عضویت
    2011/05/20
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

#10 2011/12/13, 19:59
    با سلام
    1- درمورد مصوبه هیت دولت که زیاد هم ازش شنیدم ولی با وجود گذشت چند سال و مانور سازندگان چیلرهای جذبی روی اون ولی متاسفانه تا بحال اثری از اجرای اون رو ندیدم و حتی یک مورد هم بعنوان نمونه ندیدم که کسی بعنوان اجرا شدنش نشون داده (حتی اون دوستانی که سیستم های تولید هم زمان برق و گرما و سرما رو تبلیغ می کنن عملا در موردش با اطمینان صحبت نمی کنن) باشه ولی اگه واقعا راست باشه و مثل خیلی دیگه از ادعاها از سوی وزارت خونه های نسبتا محترم به اصطلاح خالی بندی نباشه باید تفاوت قیمت حتما در محاسبات مورد بررسی قرار بگیره ولی اختلاف قیمت چیلر کمپرسوری و شعله مستقیم فکر کنم بیش ازیک و نیم تا دو برابر باشه البته من هم به پایینتر بودن هزینه انرژی چیلر شعله مستقیم رسیده بودم ولی در زمان بازگشت سرمایه شک داشتم
    2- اگه نخواهیم تو محاسبات مهندسی اعداد و ارقام رو دخالت ندهیم کلا یعنی مهندسی رو بی خیالش شدیم و قاعدتا به ورطه پشت هم اندازی و سیستم دلالی میافتیم که هدف در اون نه اثبات حرف که فروش دستگاه هرچند برخلاف منفعت مشتری می افتیم من در مقایسه خودم فقط در مورد سیستم دولتی صحبت کردم که تعرفه ها اونجا کلا با حداکثر تعرفه و غیر پلکانی هست که البته مشتری این سیستم ها بعلت بزرگی و سختی نسبی نگهداری (سیستم جذبی) معمولا سازمانها هستند هست
    3- تو مقایسه شما چون نوع دستگاههای مورد استفاده از نظر مارک (نوع کمپرسورها و دور متغیر بودن پیچی بودن و یا رفت برگشتی) تعداد سال گذشت از ساخت و سالم بودن اون، کیفیت عایقکاری دو ساختمان از نظر دیوار و نوع پنجره هست احتمالا نشه چندان بحثی کرد من تخصص شما رو متاسفانه نمی دونم ولی در صورتی که مهندس هستید یک لطفی به جامعه مهندسی بفرمایید و عادت بازاری و چکی حرف زدن رو ترک کنید و نشون بدبید تو اون حداقل چهار سال دانشگاه اون اساتید بخت برگشته چندان هم زور الکی نزدن و خروجی دانشگاههای این کشور از سطح متوسط جامعه دقیقتر و اکادمیک تر بحث می کنن (البته با عرض معذرت) ضمنا لطف می فرمایید بگویید تو اون ساختمون چیلر گازسوز دار اون مصوبه هیات دولت اجرا شده بود و و با این کار قیمت اونقدر متفاوت و پایین بود ویا نه ؟ چون تفاوت بشدت (حداقل) عجیبه ! وحتی از سطح ادعای خود سازنده ها هم بالاتره
    باتشکر
    Pourmehr آنلاین نیست.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)