سلام

من اين موضوع رو باز كردم تا دوستاني كه استخر در منزل دارند تجربيات خودشون رو در اختيار ديگران قرار بند.

در مورد اين موضوعات اگر كسي اطلاعات و يا تجربه اي داره ممنون ميشم كه در اينجا قرار بده:

1. من شنيدم كه آب استخر نبايد با آب چاه پر بشه چون اصطلاحا سنگين هست و پمپ ها و ساير تجهيزات رو خراب مي كنه. شنيدم بايد با تانكر آب بيارن براي استخر هاي خونگي در اين مورد اطلاعات وجود داره؟ كسي در اين مورد تجربه اي داره؟ (مگه تانكر ها آب رو از كجا مي آرن؟!)

2. با توجه به اينكه بيشتر سيتم هاي خونگي سيستم اتوماتيك كلر زني نداره چطور ميشه فهميد مقدار كلر مورد نياز (و يا ساير افزودني هاي احتمالي لازم) چقدر هست؟ آيا روشي براي اندازه گيري هست يا نه؟ كلا براي تميز نهداشتن آب استخر چه افزودني هايي به كار ميره؟

3. فيلتر هاي شني معمول در تصويه استخر ها چه نوع موادي رو از آب جدا مي كنه و كلا چه اثري داره؟ و در ضمن چه مدت زماني كار مي كنه و آيا نگداري خاصي داره؟

4. آب استخر ها رو بعد از چه مدتي بايد تعويض كرد؟

5. در جداره استخر مورد نظر من نوعي رسوب بسته كه به نظر ميرسه سراميك ها رو زبر كرده. آيا راهي هست كه بشه اون ها رو پاك كرد؟ كلا با اين رسوبات بايد چه كار كرد؟

لطفا هر موردي به درد بخور و يا تجربه اي كه در مورد نگهداري استخر داريد اينجا به اشتراك قرار بدين.

با تشكر
منتظرم