با سلام این یک مورد مشکل عملی و حرفه ای هست اگه دوستان نظر و یا راه حلی دارن بگن ممنون می شم

یکی از دوستان با من بعنوان یک مهندس تاسیسات مشکلی رو مطرح کرد که من جواب مناسبی براش نداشتم می خواستم اگه ممکنه مطرح کنم شاید مشکل بقیه هم باشه و مطرح شدنش و هم فکری دوستان بتونه باعث حل اون بشه:

تو یک ساختمان چندین واحده سازمانی یکی از ارگانها که قبلا شوفاژکشی بوده و بعد گاز کشی به شیوه معمول و غیر مهندسی و صد البته شکمی با گذاشتن دود کش روی نما و استفاده از بخاری گازی گرم شده و سقف اون هم شیب دار بیرون زده هست در واحد های پیرامونی (که در پناه از باد نیستن) بعلت فشار باد (احتمالا) و کم بودن قدرت مکش دودکش بعلت کوتاه بودن اون وهمچنین تقریبا ناممکن بودن افزایش طول دودکش در ارتفاع بیش از 20 الی 30 متری و رد کردن اون از زیر بیرون زدگی سقف شیب دار انتهائی برای رفع مشکل سرد شدن لوله بخاری (البته منظور همون بازگشت محصولات احتراق به داخل اتاق) که کاملا خطرناک بوده و خود من تو موارد مشابه من اطلاع از مرگ بیش از چند نفر دارم کسی راهکاری داره؟ مثلا مثل پکیج های فن دار که محصولات احتراق رو با فشار هوای دمیده شده به داخل محفظه احتراق و نه سبک بودن دود بیرون میده بخاری هم کسی با همین سیستم سراغ داره(خونگی ونه صنعتی) والا محصولات شرکت انرژی هست ولی برای تو خونه زیادی زمخته اگه کسی جواب داره ممنون میشم من رو هم مطلع کنه و یا هرکسی روشی برای حل این مشکل داره ؟ من یک راه حل فردی برای این دوستم می خواهم والا برگردوندن شیوه درست قبلی (شوفاژ )مطمئنا کلاسیک ترین و دقیق ترین پاسخه ولی عملا امکان پذیر نیست چون طرف صاحب اون مجموعه نیست