دوره سردخانه فریونی   دوره بویلر و مشعل   دوره سررخانه آمونیاکی  دوره چیلر جذبی      دوره چیلرتراکمی   دوره کولرگازی اسپلیت

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20

موضوع: آبگرم کن خورشیدی بخریم یا خومان بسازیم؟

1. تاریخ عضویت
    2011/05/26
    پسندیده
    14
    مورد پسند : 35 بار در 24 پست
    نوشته های وبلاگ
    81
    میزان امتیاز
    0

آبگرم کن خورشیدی بخریم یا خومان بسازیم؟

#1 2011/12/29, 13:27
    دوستان سلام.

دوره دانشگاه که بودیم بعضی از بچه ها پروژهساخت آبگرم کن خورشیدی برداشته بودن و با خیلی هزینه کمی اون و ساختن. ولی تو بازار طالقانی که میری قیمتا از 400 تومن تا 1200 و 1300 هستش. به نظر من چون تو کشور ما بهره خورشیدی بالاست فکر نکنم نیاز باشه از تمام تکنولوژی بهره وری خارجی استفاده کنیم.

به نظر شما اگر خودمون بسازیم و استفاده کنیم بهتر نیست؟ یا اگه من دارم اشتباه می کنم بهم بگید. پیشاپیش ممنون از جوابهای شما
    [SIZE=2]همه قدقد می کنند، اما کیست که هنوز بخواهد خاموش در لانه بنشیند و تخم ها را بپرورد؟[/SIZE]
    SAMI آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    2006/05/19
    پسندیده
    140
    مورد پسند : 131 بار در 103 پست
    نوشته های وبلاگ
    371
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : آبگرم کن خورشیدی بخریم یا خومان بسازیم؟

#2 2012/01/01, 12:26
    خوب اگر می تونید بسازید که این کار و انجام بدید. عالی تر و بهتر هست و لذتش هم برای شما دو چندان میشه. اتفاقا اگر برای یک ساختمان کوچک می خواید مثلا برای 100 متر یا این حدود گرمای لازم رو همونطور که اشاره کردید با تکنولوژی پایین هم می تونید بگیرید و این بستگگی به میزان فضای اشغالی شما داره که چقدر اجازه اشغال فضا رو دارید. من موافقم
    پورتال تاسیسات، اولین محتوای الکترونیکی تاسیسات در ایران
    meybotyhvac آنلاین نیست.

3. تاریخ عضویت
    2011/05/19
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 1 بار در 1 پست
    نوشته های وبلاگ
    18
    میزان امتیاز
    10

#3 2012/01/01, 13:13
    اگر شما مهندس تاسیسات هستید پس بهتره که برای خونه خودتون کاری رو انجام بدید که فامیل به شما ایمان بیارند. اینطوری احتمالا پروژه های بیشتری رو هم خواهید داشت.
    طراحی و مشاوره، تامین تجهیزات، نظارت و اجرا، تعمیر و نگهداری، بهینه سازی انرژی، هوشمند سازی ساختمان، گرمایش و سرمایش، تهویه مطبوع، موتورخانه، ممیزی انرژیمشاهده لینک ها و تصاویر پس از ورود یا عضویت تلفن: 88340230
    omranenergy آنلاین نیست.

4. تاریخ عضویت
    2012/02/04
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

#4 2012/02/05, 13:17
    سلام

پيشنهاد خيلي خوبي است.
    البته با احترام به حقوق معنوي شما ، اگه امكان داره به نحوه ساخت هم اشاره (كلي) بفرماييد.

با تشكر
    sarv8150 آنلاین نیست.

5. تاریخ عضویت
    2012/01/12
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

#5 2012/02/05, 15:29
    چه خبره؟!! شما هم كه داريد شعار خودكفايي ميديد؟ اين چه وضعشه كه هممون ميخوايم همه كاره باشيم؟ من با اين تفكر مخالفم. طبيعيه كه هر چيزي كه ساخته شده رو ميشه دوباره ساخت، ديگه نياز به سوال نداره، ولي به نظرم نه تنها صرفه اقتصادي نداره بلكه اين همه كاره بودن ما خيلي جاها كار دستمون ميده، بهتره به جاي اون به فكر مزيتهاي ديگرمون باشيم؟
    راستي شما الان كشوري رو توي دنيا سراغ داريد كه بگه من همه چي رو خودم ميسازم؟ و به اون افتخار هم بكنه؟:5:
    iamir آنلاین نیست.

6. تاریخ عضویت
    2006/05/19
    پسندیده
    140
    نوشته های وبلاگ
    371
    میزان امتیاز
    10

#6 2012/02/06, 12:32
    درود.
    دوست عزیز: حرف شما کاملا درسته.. ولی موضوع یه موضوع خیلی ساده است. قرار نیست آپولو هوا بفرستیم..
    حتما استفاده از تکنولوژی های پیشرفته خوبه.. ولی برای کسی که یه نیاز ساده مثلا در منزل روستایی برای استحمام داره درست کردن یه کلکتور مسی روی یک تخته چوب سیاه رنگ و خرج یک ابتکار عمل برای کنترلش هزینه زیادی به حساب نمیاد. منطقی هم هست که شانس خودش و امتحان کنه..
    از طرفی بعضی این فکرها اگه روی این موضوع هم گذاشته نشه و ترقیب و تشویق نشه جای دیگه هم احتمالا گذاشته نمیشه

سپاس.
    meybotyhvac آنلاین نیست.

7. تاریخ عضویت
    2012/01/12
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

#7 2012/02/06, 17:05
    سلام
    طبعا من هنوز قانع نشدم، از يك مهندس هم توقع ندارم كه اينجوري ساده انگارانه فكر كنه، آيا اگه بگيم براي يك روستاييه موضوع فرق كرده؟ مگه ما توي عمرمون چقدر فرصت داريم كه بخوايم همش شانس‌مونو امتحان كنيم؟ ضمنا اون مهندسه توي روستا چيكار ميكنه؟ لابد رفته بازاريابي اون هم با يه وانت مس و تخته چوب سياه؟
    بيايم يه خرده به حرفا و طرح هامون با دقت بيشتري نگاه كنيم. با اين طرح ها كجا رو ميخوايم بگيريم؟! مثل بعضي از اين دكترها!! كه فقط براي همون روستايي ها حرف ميزنه، حرف نزنيم، دوست من!
    اگه موضوع شناخت و آشنايي با طرز ساخت آبگرمكن خورشيدي بود، حتما بعضيا استفاده ميكردن و چيزي ازش ياد مي گرفتن ولي توصيه ساخت آن، براي خودمون يا براي روستايي ها، كمي تامل و تعجب برانگيزه!
    مويد و موفق باشيد
    iamir آنلاین نیست.

8. تاریخ عضویت
    2006/05/19
    پسندیده
    140
    نوشته های وبلاگ
    371
    میزان امتیاز
    10

#8 2012/02/06, 17:34
    دوست من لینک زیر رو یک نگاهی بندازید...

مشاهده لینک ها و تصاویر پس از ورود یا عضویت

خودکفایی اصلا هم بد نیست. شما کی تونید یه مصرف کننده باشید یا یک تولید کننده. انتخاب باشماست..
    ولی باور کنید این موضوع در اون سطحی که داره اینجا ازش صحبت میشه یک موضوع بسیار پیش پا افتاده و ساده است...
    اگر قرار بود سانتریفیوژ بسازیم حرف شما متین.. نه برای یک کلکتور خورشیدی که بارها و بارها به عنوان پروژه پایان ترم دانشجویی توسط صدها دانشجو در اشکال مختلف ساخته شده!
    از اون گذشته.. مگه یه مهندس نمیتونه روستایی باشه یا به روستا هم تعلق داشته باشه؟ خیلی از مهندسا تو روستاهای اطراف تهران ویلا دارن.. روستاهایی که اتفاقا گاز هم نداره.. مثل روستای کلوگان در حوالی فشم که فقط 20 کیلومتر تا تهران فاصله داره! حالا این مهندسه اگر یه همچین چیزی بسازه به نظر شما کار زننده ای کرده و وقت و انرژی شو دور ریخته؟
    من میگم تجربیات شخصی شو زیادتر کرده و یک موضوع ساخت رو از نزدیک لمس و تجربه کرده و هزینه های خودش رو هم برای ویلاش کاهش داده... شما و دوستان دیگه چه نظری دارید؟

سپاس.
    meybotyhvac آنلاین نیست.

9. تاریخ عضویت
    2011/05/30
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 5 بار در 4 پست
    نوشته های وبلاگ
    7
    میزان امتیاز
    0

#9 2012/02/07, 08:42
    با سلام،
    کاملا قبول دارم، خود کفايي در برخي موارد بسيار خوب است، تا جايي که ممکن است انسان بايد خودکفا باشد. آخه کلکتور خورشيدي که چيز پيچيده‌اي نيست.
    با تشکر.
    mohammad reza آنلاین نیست.

10. تاریخ عضویت
    2011/05/19
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

#10 2012/02/07, 09:19
    درود دوستان

جای بحث نیست.من با ایده خودکفا بودن کاملا موافقم.دوست عزیز امیر جان، شما اگه نسبت به پیشرفت کشورت متعهد هستی اگه دوستش داری باید همیشه دلگرمی بدی نه اینکه موضع بگیری.بنظر من ما همه کار میتونیم انجام بدیم.بدبختی ما وقتیه که امثال شما با این تفکر که همه چیز کار ما نیست و از ما بر نمیاد تو این مملکت تصمیم میگیرن.یه مهندس تاسیسات اگه علمش به روز نباشه و تجربه کاری نداشته باشه به درد هیچی نمیخوره.بجای اینکه جمعیت روستایی این مملکتو مسخره کنین یا کسایی که دارند به اونا خدمت میکنند از مهندسو دکتر یا کسای دیگه باید بدونین اونا هم آدمند بشرند نفس میکشند زندگی میکنند.متاسفام براتون با این تفکرتون.یه کمی فکر کنین و اگه منصف باشید دیگه حرفاتونو تکرار نمیکنید.شرمنده یکمی تند صحبت کردم اما لازم بود
    morteza60 آنلاین نیست.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)