در پی انتشار اخباری مبنی بر راه‌اندازی قهوه خانه زنان، رییس پلیس کشور نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.
سردار احمدي‌مقدم درباره راه‌اندازي قهوه‌خانه‌ ويژه بانوان به ايسنا گفت: من دليل اين موضوع را متوجه نشده‌ام و نمي‌دانم چه دليلي هست كه اين قهوه خانه‌ها مخصوصا در شكل جديد خودش كه محلي براي بي‌بندوباري و ترويج سيگار و قليان است براي بانوان تاسيس شود. فرمانده ناجا با طرح اين پرسش كه تاسيس اين گونه قهوه خانه‌ها چه ضرورتي دارد و چه مشكل اجتماعي را حل مي‌كند، گفت: من توجيه اين مساله را متوجه نمي‌شوم و سوال دارم كه ايجاد قهوه‌خانه‌هاي زنانه پاسخ به كدام مطالبه مردم است؟

احمدي‌مقدم با بيان اينكه طرح اين حرف‌ها طرح مسائل انحرافي است، گفت: ناجا با شكل جديد قهوه‌خانه‌ها مخالف است و شكل سنتي آن كه محلي براي استراحت چند ساعته كارگران بود، مناسب است.
فرمانده نيروي انتظامي با بيان اينكه ناجا در حد اختيارات خود مخالف اين مساله است، گفت: اما پليس قانون‌گذار نيست.به گزارش ايسنا، سردار اسماعيل احمدي‌مقدم همچنین در حاشيه ششمين همايش سراسري تربيت و آموزش ناجا با بيان اينكه از همراهي و عملكرد دستگاه‌هاي ديگر در اجراي طرح امنيت اخلاقي راضي نيستيم، گفت: بهترين همكاران ما در زمينه اجراي اين طرح رسانه‌ها بوده‌اند.وي با اشاره به طرح‌هاي اخير انجام شده در سطح كشور در مورد برخورد با توليد، توزيع و فروشندگان سي‌دي‌هاي غيرمجاز مخصوصا در شهر تهران گفت: به نظرم وزارت فرهنگ و ارشاد نيز بايد از اهرم‌هاي قانوني خود بيشتر استفاده كند و اين مساله كه دستگاه‌هاي ديگر كارهاي نيمه كاره و مانده خود را به پليس واگذار كنند فرهنگ خوبي نيست؛ اما پليس در برخورد با اقلام ضد فرهنگي اقدامات مناسبي انجام داده است.
سه شنبه 2 خرداد 1391