1. تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها...!!!! حرف شما شاید درست؟ 1 کره زمین و هزاران آیین و مذهب و صدها کشور. هر کشور آیینی و هر شخص اعتقادی...! شما ایران را جمع می بندید و خارج را جمع می بندید درست نیست! بی بند و باری در خارج هست، ولی کدام کشور؟ فکر شما اینه که ایرانی فکر می کنه خارجی ها بی بند و بارن، ولی شاید فقط فکر شما یا چند تا رفیق دورو برت باشه، نه فکر حکومت جمهوری اسلامی ایران!
2. ایرانی باهوشه... خارجی هم باهوشه ، ولی هرکس که استفاده کنه، نه اینکه شما جمع می بندی...( کمی مطالعه کن!) دکتر حسابی در سخنان خود میگه من وقتی در دانشگاه تدریس می کردم ، یک موضوع را برای دانشجویان ایرانی تنها یک بار می گفتم. برای اروپایی 2بار ، برای آمریکایی 3 بار و برای عربها ده بار... و پیامبر ص می فرمایند: دانش اگر در ثریا باشد، مردانی از سرزمین پارسی به آن دست خواهند یافت.
3. و ...

ببخشید این جور میگم، ولی من به عنوان یک ایرانی از این تایپیک شما خوشم نیامد و خواهان حذف آن هم هستم... این حرف ها تنها از یک غیر ایرانی گفته می شود ،
اگر به سایت گوگل بروید و عکس جدید ایران را سرچ کنید ، می بینید که روی ایران یک دریچه ی فاضلاب کشیده شده و از آن فقط و فقط سوسک بیرون می آید ، این یعنی توهین! یعنی توهین به همه ی ایرانی ها ( حالا جند نفری هم که خارج می روند و هویت خودشان یادشان می رود نشان ضعف خودشان هست، شما به جای اینکه نصیحت کنید و راه درست یا اشتباه آن را نشاه دهید ، آمدید و توهین می کنید ! توهین تنها آن چاه فاضلاب نیست، این صحبت های شما هم توهین است...!!!!!!!!!
شما تنها خودتان را مثال بزنید و حق مثال زدن برای هر ایرانی را به خودش واگذار کنید... تشکر