دوره سردخانه فریونی   دوره بویلر و مشعل   دوره سررخانه آمونیاکی  دوره چیلر جذبی      دوره چیلرتراکمی   دوره کولرگازی اسپلیت

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17

موضوع: راهنمایی در مورد ایراد پکیج دیواری بوتان مدل اپتیما ۲۴۰۰۰

1. تاریخ عضویت
    2012/10/30
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

راهنمایی در مورد ایراد پکیج دیواری بوتان مدل اپتیما ۲۴۰۰۰

#1 2012/10/30, 09:19
    مشکلی که با این پکیج داریم اینه که مدتیه گاه و بیگاه چراغ وضعیتش قرمز میشه و تا دو تا مشت نخوره راضی نمیشه. باور بفرمایید عین واقعیته.
    یعنی چراغ قرمز میشه. دستگاه به حالتی میافته مثل اینکه بدون وقفه کار بکنه فقط صدای شعله آتش نمیاد؛ حالا نمی دونم صدای فنه یا چیز دیگه. یک یا دو مشت بهش میزنیم، صدا قطع میشه. میبریم رو وضعیت "شب" صدا قطع میشه و چراغ خاموش میشه.
    برمیگردونیم وضعیت"روز"/"زمستانی" دستگاه دوباره راه میافته. تا چراغ قرمز بعدی. فواصل این ایرادها هم ثابت نیست. شده طی نیم ساعت سه چهار بار قرمز بشه؛ گاهی هم دو سه روز فاصله انداخته.
    این تعمیرکاری هم که میاریم، یکبار اومده فیلتری که روی شیرهای ورودی خروجی هست رو عوض کرده. یکبار محافظ برق نصب کرده. یکبار هم گفته باید ارت وصل کنیم. هر بار هم باید کلی منت کشی بکنیم. الان مدتیه که میگه وقت ندارم.
    الان من به پکیج ups وصل کردم، ارت هم داره ولی مشکل حل نشده. خلاصه اینکه;دستم به دامنتون زمستون اردبیل هم دیگه سر رسیده، الان این ایراد به نصف شب که میخوره یخ میزنیم حالا اگه با این وضعیت به آذر و دی برسیم دیگه فکر کنم فاتحه‌مون خوندست.
    ممنون میشم اگه چیزی به ذهنتون میرسه به ما هم بگید.
    فرشید آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    2011/05/26
    پسندیده
    14
    مورد پسند : 35 بار در 24 پست
    نوشته های وبلاگ
    81
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : راهنمای در مورد ایراد پکیج دیواری بوتان مدل اپتیما ۲۴۰۰۰

#2 2012/10/30, 13:24
    اشکال از بوردتون هست. خدمات بوتان هم افتضاح هست. پارسال هم یکی دقیقا همین ممشکل و داشت و بوتانی ها هیچ جوابی براش نداشتن. چون ممشتری مداری شون ددر واقع صفر هست.
    [SIZE=2]همه قدقد می کنند، اما کیست که هنوز بخواهد خاموش در لانه بنشیند و تخم ها را بپرورد؟[/SIZE]
    SAMI آنلاین نیست.

3. تاریخ عضویت
    2012/10/30
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

#3 2012/10/30, 17:41
    ممنون از جوابتون.

حالا چاره چیه تعمیر شدنیه؟ تعویض شدنیه؟ اصلا چه قطعات و چه برد، پیدا میشن؟
    فرشید آنلاین نیست.

4. تاریخ عضویت
    2011/09/06
    پسندیده
    3
    مورد پسند : 14 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

#4 2012/10/31, 07:58
    اگر کلید led چشمک قرمز می زند ، ابتدا کلید حرارتی را چک کنید... ( البته باید توسط سرویس کار باشه ) ، اگر led چشمک زن سبز شد پس ok می شود. و اگر ایراد برطرف نشد ، باید سراغ برد بروید و پین های CN8.3 و CN8.7vh را چک کنی که ولتاژ 24 برقرار باشد. و اگر ولتاژ برقرار نبود باید برد را تعویض کنید. ( برد قابل تعمیر نمی باشد ، چون سیستم آن به گونه ای است که درصورت اشتباه در یک قسمت باعث می شود سیستم هوشمند پکیج به هم خورده و حتی به آتش سوزی پکیج منتهی شود) ولی شما ابتدا کلید حرارتی را چک کنید و یا حتی تعویض کنید. ان شالله درست می شود.

در ضمن چشمک زدن لامپ led برای این دستگاه ها نشان دهنده ی وجود عیب الکترونیکی است و نباید با مشت و ضربه به استقبال پکیج بروید ، چون خود پکیج اعلام می کنه دچار مشکل بشه و باید رفع عیب شود و کاری هم به تعویض صافی آب نداشته ، اشکال از قطعاتی است که با برد اعلام وضعیت می کنند و یا قطعاتی که از برد دستور می گیرند... ان شالله حل بشه...
    ویرایش توسط reza_esi13 : 2012/10/31 در ساعت 08:04
    reza_esi13 آنلاین نیست.

5. تاریخ عضویت
    2006/05/19
    پسندیده
    140
    مورد پسند : 131 بار در 103 پست
    نوشته های وبلاگ
    371
    میزان امتیاز
    10

#5 2012/10/31, 10:20
    و اما در مورد صدا هم می تونید مطلب زیر رو مطالعه کنید:

عنوان:
    مشاهده لینک ها و تصاویر پس از ورود یا عضویت
    پورتال تاسیسات، اولین محتوای الکترونیکی تاسیسات در ایران
    meybotyhvac آنلاین نیست.

6. تاریخ عضویت
    2012/10/30
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

#6 2012/10/31, 13:04
    با تشکر از دوستان همین اول بگم که من با قطعات و نحوه کار پکیج حرارتی (کلا تاسیسات) آشنایی ندارم و اصطلاحاتی که استفاده می کنم از مقایسه با دیده ها و دانسته‌های قبلی از موارد دیگه نشأت میگیره؛ پس همینجا از اساتید عذر می‌خوام.

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_esi13 نمایش پست ها
    ...اگر کلید led چشمک قرمز می زند...
    من حالتی رو ندیدم که چشمک بزنه. قرمز ثابت میمونه. البته به غیر حالتی من اسمش رو می‌گذارم checking. مثلا هنگام روشن کردن که مدت کوتاهی چشمک میزنه بعد سبز یا قرمز میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_esi13 نمایش پست ها
    ...نباید با مشت و ضربه به استقبال پکیج بروید...
    اینجاست که مثل "نفست از جای گرم درمیاد" مصداق عینی پیدا می کنی‌
    وقتی نصف شب یخ میزنیم مجبوریم مشت رو بزنیم تا راه بیافته. از شانس ما هم جلوی تعمیرکار هیچ وقت قرمز نشده.

همینجا یک چیز دیگه به نظرم رسیدکه شاید در تشخیص ایراد این صاحب مرده کمک کنه: اکثر این ایرادها هنگام شب رخ میده؛ به ندرت طی روز خراب شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط HvacPortal نمایش پست ها
    ... اما در مورد صدا ...
    من مقداری از اون تاپیک رو خوندم ولی فکر می کنم این صدایی که من میگم اون صدا نباشه.
    مثلا وقتی که آب گرم باز میشه. اگه این بخش از کار پکیج رو وقتی که درست کار میکنه اینطوری تقسیمبندی کنیم:
    ۱- یک تق کوچیک (صدای اتومات کردن)(صدایی مثل وصل شدن کنتاکتور)
    ۲- راه اقتادن یک موتور (حالا صدای فن یا یک چیز دیگه مثلا پمپ)
    ۳- احتراق/شعلور شدن (مثلا روشن شدن آبگرم کن دیواری وقتی که آب گرم رو باز میکنی)

دستگاه ما وقتی که چراغش قرمز میشه تو مرحله ۲ گیر میگنه. یعنی اون موتور دائما کار می‌کنه و تا اون مشته رو نخوره واینمیسته. بعد وضعیت رو میبریم روی "شب" و دوباره برمی‌گردونیم حالت قبل، سبز میشه.
    فرشید آنلاین نیست.

7. کاربر مقابل پست فرشید عزیز را پسندیده است: آقا فضایی (2017/02/16)
  8. تاریخ عضویت
    2011/05/22
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 0 بار در 0 پست
    نوشته های وبلاگ
    25
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : راهنمایی در مورد ایراد پکیج دیواری بوتان مدل اپتیما ۲۴۰۰۰

#7 2012/10/31, 13:43
    کلا این بوتان مشکل داره.. شما تاپیک زیر و که یکی از تاپیک های جنجالی این پورتال هست خوندید؟ اگه نه پس بخونیدش تا به حرف بنده پی ببرید:

مشاهده لینک ها و تصاویر پس از ورود یا عضویت
    kashani آنلاین نیست.

9. تاریخ عضویت
    2011/09/06
    پسندیده
    3
    میزان امتیاز
    0

#8 2012/11/07, 15:58
    می تونید در این مورد توضیح بدین که : 1. آیا آب گرم مصرفی در آن موقع سرد است یا گرم... 2. آیا آب رادیاتور ها هنوز گرما است یا سرد و یا آب مدار گرمایش قطع شده
    3. در این موقع مشعل روشن می شود 4. در این موقع فن و پمپ روشن می شود؟

در خصوص صدا ... صدایی که ممکن است در موقع روشن شدن مشعل رخ دهد ، بعد از باز کردن شیر مصرفی آب گرم ، صدای انفجاری باشد که در اثر عدم تخلیه ی کامل محصولات احتراق توسط دودکش رخ دهد... و نیز باز کردن دوبار پشت سر هم یک مصرف کننده و یا همزمانی و پشت سر هم مصرف دو مصرف کننده متفاوت...

آیا در دودکش شما استاندارد رعایت شده؟
    اگر عکسی از دستگاه پکیج خود قرار دهید ، البته در صورتی که به سوالات فوق پاسخ دهید و دودکش دستگاه نیز در عکس مشخص باشد ، می توانیم به نتایجی ان شالله برسیم...

"ضمنا بنده مهندس مکانیک هستم و دوره های تعمیر و نگهداری پکیج را سپری کرده ام نیز در خصوص طراحی و نظارت تاسیسات فعالیت دارم..." ان شالله بتونم کمکتون کنم...
    reza_esi13 آنلاین نیست.

10. تاریخ عضویت
    2012/10/30
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

#9 2012/11/09, 21:30
    باز هم میگم من از اصطلاحاتی که به کار می‌برم مطمئن نیستم. پست قبلیم:
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشید نمایش پست ها
    ... اگه این بخش از کار پکیج رو وقتی که درست کار میکنه اینطوری تقسیمبندی کنیم:
    ۱- یک تق کوچیک (صدای اتومات کردن)(صدایی مثل وصل شدن کنتاکتور)
    ۲- راه اقتادن یک موتور (حالا صدای فن یا یک چیز دیگه مثلا پمپ)
    ۳- احتراق/شعلور شدن (مثلا روشن شدن آبگرم کن دیواری وقتی که آب گرم رو باز میکنی)

دستگاه ما وقتی که چراغش قرمز میشه تو مرحله ۲ گیر میگنه. یعنی اون موتور دائما کار می‌کنه و تا اون مشته رو نخوره واینمیسته. بعد وضعیت رو میبریم روی "شب" و دوباره برمی‌گردونیم حالت قبل، سبز میشه.
    حالا سعی می‌کنم پست خودم رو به سوالات شما ربط بدم:
    در مورد سوال ۱ و ۲ شما من نمی‌دونم منظور از «مدار گرمایش» چیه ولی بعله، آب مصرفی سرده و رادیاتورها هم رو اگه ول کنی سرد میشه.
    در مورد سوال ۳ شما که فرض می‌کنم با مورد ۳ نوشته من یکی هست: نخیر بنده استنباط می کنم که مشعل روشن نمی شود.
    در مورد سوال ۴ شما که احتمال می‌دهم با مورد ۲ نوشته من یکی باشد: بله فن و پمپ کار می کنند. این همان صدایی که هنگام قرمز شدن چراغ دستگاه به صورت مستمر میشنویم.

در مورد صدا باز عرض می‌کنم به زعم بنده صدا صدایی غیر عادی نیست فقط به مرحله احتراق نمیرسه.

در مورد دودکش و پکیج: هنگام خرید مدل فندارش رو گرفتیم به چنین مشکلی نخوریم. در ضمن این تعمیرکار ما قبلا دو تا دریچه بالای دستگاه رو باز کرده. یعنی تلفنی گفت من خودم باز کردم ولی بعد خودش هم یک نگاهی انداخت. اگر درست خاطرم باشه بهش دریچه اطمینان می گفت. یک درضمن دیگه: فکر کنم تهویه خود آشپزخانه مناسب باشه. ولی باز شما استادی؛ حرف من حرف یک متخصص نیست.

در مورد عکس هم متاسفانه دوربینم امروز دست خودم نیست ولی اگه باز لازم دونستید بفرمایید عکس رو هم میگذارم.
    فرشید آنلاین نیست.

11. تاریخ عضویت
    2011/09/06
    پسندیده
    3
    میزان امتیاز
    0

#10 2012/11/11, 13:00
    هنگامی که آب گرم مصرفی را باز می کنید ، کلیدی به نام پرشر سوئیچ وجود دارد که با ورود آب سرد به این سوئیچ ، به برد اعلام می کند که آب سرد وارد شد و کلید سه راهی از طرف مدار رادیاتورها قطع شده و وارد مبدل دوم ( جهت گرم کردن آب مصرفی می شود ) و لذا پمپ هنوز کار می کند.این مواردی که می گم یه صورت تخصصیه ، لذا در صورت تعامل با یک نصاب پکیج می توانم این مطالب را به ایشان باز گو کنم...
    من با توضیحات شما متوجه نمی شم و شما هم با توضیحات بنده متوجه نمی شید...باید دستگاه را از نزدیک دید... من یک پیشنهاد می کنم که به واحد فنی شرکت بوتان مستقیم تماس بگیرید و از ایشان گله کنید که خدماتی آن شرکت هم آمده و کاری نتوانست بکند و ما ناراضی هستیم و کمی آبش را هم زیاد کنید... حتما بررسی می کنند. بنده در شهر اصفهان هستم ، اگر شما هم اصفهان هستید تا یک نفر را به شما معرفی کنم که مشکلتان را صد در صد حل کند ، اگر هم نیستید که با شرکت بوتان تماس مستقیم بگیرید.
    reza_esi13 آنلاین نیست.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)