دکتر معصومی با رد احتمال آلودگی مناطق مجاور مراکزی هسته ای کشور، اظهار کرد: مسئولان پدافند غیرعامل در کشور با حساسیت تمام و بررسی های دوره ای مراقبت‌های لازم را در این خصوص انجام می دهند و ما تاکنون گزارشی در خصوص آلودگی مناطق مجاور این تاسیسات نداشته ایم.
آفتاب: رییس اورژانس کشور با تکذیب خبر یکی از خبرگزاری‌های داخلی در خصوص «اورژانس حوادث هسته ای» همچنین گفت: آن چیزی که من حدود سه هفته پیش در هفته پدافند غیرعامل درخصوص حوادث هسته ای اظهار کردم این بود که باید به کارکنانی که در مراکز تاسیسات هسته ای مثل ucf اصفهان کار می کنند، آموزش های لازم در جهت مقابله با حوادث احتمالی هسته ای داده شود که البته حوزه پزشکی سازمان انرژی اتمی در این خصوص اقداماتی انجام داده و مراقبت های لازم از کارکنان این تاسیسات به عمل می آید.

به گزارش ایسنا، دکتر غلامرضا معصومی در این تکذیبه که در پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت(وبدا) منتشر شده، با رد احتمال آلودگی مناطق مجاور مراکزی هسته ای کشور، اظهار کرد: مسئولان پدافند غیرعامل در کشور با حساسیت تمام و بررسی های دوره ای مراقبت‌های لازم را در این خصوص انجام می دهند و ما تاکنون گزارشی در خصوص آلودگی مناطق مجاور این تاسیسات نداشته ایم.

وی با تاکید بر اینکه طرح خبری مشکوک و شبهه دار در خصوص اورژانس حوادث هسته ای از طرف یک خبرگزاری داخلی می بایست از طرف نهاد های مسئول مورد بررسی و پیگرد قرار گیرد، در عین حال افزود: اما این احتمال وجود دارد که از صحبت های من در هفته پدافند غیرعامل برداشت نادرستی شده باشد.

رییس اورژانس کشور در پایان خبرنگاران و اصحاب رسانه را به رعایت امانتداری و تقوای رسانه ای و صداقت در اطلاع رسانی دعوت و اظهار کرد: در شرایط حساس کنونی؛ انتشار اخباری از این دست که موجب تشویش اذهان عمومی می شود، همچون آب در آسیاب دشمن ریختن است.