دوره سردخانه فریونی   دوره بویلر و مشعل   دوره سررخانه آمونیاکی  دوره چیلر جذبی      دوره چیلرتراکمی   دوره کولرگازی اسپلیت

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مشکل در گرم نشدن رادیاتور

1. تاریخ عضویت
    2012/12/04
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل در گرم نشدن رادیاتور

#1 2012/12/04, 15:29
    سلام
    من در طبقه اول به آپارتمان زندگی می کنم.
    مشکل اینه که دو تا از یونیت های رادیاتور به هیچ عنوان گرم نمی شن!
    من سه تا یونیت دارم یکی گرم می شه اما دو تای دیگه گرم نمی شه.
    شیر هواگیری رو هم باز می کنم هیچ هوایی نداره
    ممنون می شم راهنمایی کنید
    با تشکر
    aghamahdi آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    2011/06/03
    پسندیده
    29
    مورد پسند : 25 بار در 16 پست
    نوشته های وبلاگ
    243
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشکل در گرم نشدن رادیاتور

#2 2012/12/04, 17:44
    دوست عزیز
    اولا شما منظورت از یونیت رادیاتور دقیقا چیه؟ حود رادیاتور یا بخشی از اون؟ یعنی 2 تا از 3 رادیاتور گرم نمیکنه یا تو یک رادیاتور نصفش گرم نمیشه؟

در هر صورت باید مشکل از هواگرفتگی باشه
    pooria آنلاین نیست.

3. تاریخ عضویت
    2011/05/24
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

#3 2012/12/04, 19:16
    دوست عزیز شما اول لوله های رفت و برگشت رو چک کنید که گرم هستن یا نه!! اگر گرم نبودن یکی از شیرها بستس در ضمن از سالم بودن شیرهای رادیاتور هم مطمئن شید!
    rozeabi آنلاین نیست.

4. تاریخ عضویت
    2011/09/06
    پسندیده
    3
    مورد پسند : 14 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

#4 2012/12/04, 22:47
    نقل قول نوشته اصلی توسط aghamahdi نمایش پست ها
    سلاممن در طبقه اول به آپارتمان زندگی می کنم.مشکل اینه که دو تا از یونیت های رادیاتور به هیچ عنوان گرم نمی شن!من سه تا یونیت دارم یکی گرم می شه اما دو تای دیگه گرم نمی شه.شیر هواگیری رو هم باز می کنم هیچ هوایی ندارهممنون می شم راهنمایی کنیدبا تشکر
    سلام1. شما اگر منظورتان از یونیت های رادیاتور ، پره های رادیاتور است و مشکلتون در یک رادیاتور می باشد و نیز با هواگیری رفع نشده ، آن پره های سرد 100درصد گرفته اند و باید یا تعویض و یا توسط یک متخصص تعمیر شوند.( متخصص توسط دستگاه تشخیص حرارت در مدار کانال های رادیاتور ، عبور آب یا عدم عبور آب را چک می کند)2. اگر شما تعداد 3 رادیاتور دارید و یکی از آنها گرم میشه و 2تا دیگه سرد هستش ، ابتدا شیر های دو رادیاتور دیگر را چک کنید که آیا شیر رفت و برگشت به رادیاتور باز است یا نه؟ اگر بسته بودند که بازشان کنید و اگر باز بودند به سراغ رادیاتوری که گرم است بروید و شیر رفت آن را ببندید و ببینید آیا دو رادیاتور دیگر گرم می شوند و یا نه؟ اگر گرم شدند ، پس مشکل از سیکل کوتاهی است که در رادیاتور اولی رخ داده و باید شیر بالایی رادیاتور را باز کنید و دبی آب را در آن توسط نیم دور کردن شیر پایینی رادیاتور (یا شیر برگشت آب گرم) تنظیم کنید و ان شالله دو رادیاتور دیگر گرم می شود. و اگر تغییری در گرم شدن دو رادیاتور دیگر رخ نداد، دو حالت دارد 1. شیر رفت به رادیاتور ها از جنس نامرغوب بوده و خراب شده و یا گرفته است 2. سیستم لوله کشی را چک کنید که گرفته است و باید یا باز شود و یا تعویض...ان شالله مشکلتون برطرف میشه...اگر این موارد نبود و یا حتی بود لطفا پیام بذارید. باتشکر
    reza_esi13 آنلاین نیست.

5. کاربر مقابل پست reza_esi13 عزیز را پسندیده است: داود لطفي (2016/11/08)
  6. تاریخ عضویت
    2012/12/04
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

#5 2012/12/05, 14:38
    از توجه همه دوستان ممنونم

شما اگر منظورتان از یونیت های رادیاتور ، پره های رادیاتور است و مشکلتون در یک رادیاتور می باشد و نیز با هواگیری رفع نشده ، آن پره های سرد 100درصد گرفته اند
    منظورم از یونیت هر 10 پره رادیاتور هست که به طور مجزا توسط دو شیر به لوله های آب گرم رفت و برگشت متصل شده است.
    گرفتگی رادیاتور منتفی هست. دلیل هم این هست که این رادیاتور ها تا چند روز پیش به درستی کار می کردند. اما یکی از لوله ها ترکید و مجبور شدیم آب کل سیستم رو تخلیه کنیم.بعد از راه اندازی مجدد به این مشکل برخورد کردیم.
    1. شیر رفت به رادیاتور ها از جنس نامرغوب بوده و خراب شده و یا گرفته است 2. سیستم لوله کشی را چک کنید که گرفته است و باید یا باز شود و یا تعویض..
    بعید می دونم که این مورد هم باشه چون شیر های رادیاتور ها رو به تازگی از توع مرغوب تهیه کردم(تقریبا 1 سال هست.)

پس مشکل از سیکل کوتاهی است که در رادیاتور اولی رخ داده و باید شیر بالایی رادیاتور را باز کنید...
    احتمال زیاد همین مورد هست. چون یکی از رادیاتور ها بیش از اندازه گرم هست و لوله قبل از شیر اون دو تا رادیاتور دیگه که کار نمی کنه سرد هست.چس احتمالا آب به دلیلی غیر از گرفتگی لوله اصلا جریان پیدا نمی کنه.
    امتحان می کنم و نتیجه رو عرض می کنم
    با تشکر
    aghamahdi آنلاین نیست.

7. تاریخ عضویت
    2011/09/06
    پسندیده
    3
    مورد پسند : 14 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

#6 2012/12/05, 20:16
    نقل قول نوشته اصلی توسط aghamahdi نمایش پست ها
    از توجه همه دوستان ممنونم منظورم از یونیت هر 10 پره رادیاتور هست که به طور مجزا توسط دو شیر به لوله های آب گرم رفت و برگشت متصل شده است. گرفتگی رادیاتور منتفی هست. دلیل هم این هست که این رادیاتور ها تا چند روز پیش به درستی کار می کردند. اما یکی از لوله ها ترکید و مجبور شدیم آب کل سیستم رو تخلیه کنیم.بعد از راه اندازی مجدد به این مشکل برخورد کردیم.
    دوست عزیز جالب شد... پس آن لوله ای که ترکیده و احتمالا از یک یا 2 بوشن در مسیر آن استفاده شده و آن مسیر یا توسط لوله با سایز کوچکتر تعمیر شده و یا بوشن ها باعث افت فشار در مدار شده و باید حتما شیر خروجی در رادیاتوری که زیاد گرم می شود را نیم دور و یا حتی 2/3 دور ببندید تا نتیجه را در رادیاتور های بعدی ببینید... ( ضمنا اگر با بستن با شیر ورودی آب این رادیاتور ، باز رادیاتور های دیگر گرم نشدند ، مشکل از تعمیر لوله ی ترکیده است و مسیر لوله کشی مسدود شده)
    reza_esi13 آنلاین نیست.

8. تاریخ عضویت
    2012/11/07
    پسندیده
    0
    میزان امتیاز
    0

#7 2012/12/05, 23:32
    با سلام
    پمپ شوفاژ (سیرکولاتور) را چک کنید احتمال بسیار زیاد با روشن شدن پمپ مشکل شما حل خواهد شد.
    movaghar آنلاین نیست.

9. تاریخ عضویت
    2012/07/25
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

#8 2012/12/24, 16:06
    آقامهدی چی شد؟ نتیجه گرفتید؟
    ehsanazimi آنلاین نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)