دوره سردخانه فریونی   دوره بویلر و مشعل   دوره سررخانه آمونیاکی  دوره چیلر جذبی      دوره چیلرتراکمی   دوره کولرگازی اسپلیت

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نقش مهندسین در اقتصاد بدون نفت

رأی دهندگان
2. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بامطالعات علمی وعملی میتوان به این نتیجه رسید

0 0%
  • کشور ما دراین موضوع موفقیت های زیادی را هم اکنون دارد

1 50.00%
  • امکانات کشور برای رسیدن به این موضوع اندک است

0 0%
  • کشور ما بهایی به این مسائل نمی دهد

1 50.00%
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: بیانات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد بدون نفت

1. تاریخ عضویت
    2011/09/14
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 4 بار در 4 پست
    نوشته های وبلاگ
    2
    میزان امتیاز
    0

بیانات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد بدون نفت

#1 2013/04/20, 18:34
    باسلام خدمت تمام مهندسان گرامی تاسیسات
    متنی که در زیر نوشته خود قرار دادم گوشه ای از سخنان مقام معظم رهبری است که شاید ما مهندسان برای بهبود وضع کشورمان باید در آن کمک کنیم
    از شما مهندسان گرامی خواهشمندم این مطلب را خوانده و راهکارهایی که به نظرتان برای رسیدن به هدف نامبرده درمتن است برای بنده ارسال نمایی.

باتشکر
    mohammadtasisat

البته من اين را بگويم ــ اين را يك بار ديگر هم چند ماه قبل از اين گفتم ــ كه آمريكائی‌ها اظهار خوشحالی كردند و گفتند كه فلانی اعتراف كرد كه تحريمها اثر گذاشته. بله، تحريمها بی‌اثر نبود؛ ميخواهند خوشحالی كنند، بكنند. تحريمها بالاخره اثر گذاشت؛ اين هم يك اشكال اساسی در خود ما است. اقتصاد ما دچار اين اشكال است كه وابسته‌ی به نفت است. ما بايد اقتصاد خودمان را از نفت جدا كنيم؛ دولتهای ما در برنامه‌های اساسيِ خودشان اين را بگنجانند. من هفده هجده سال قبل به دولتی كه در آن زمان سر كار بود و به مسئولان گفتم كاری كنيد كه ما هر وقت اراده كرديم، بتوانيم درِ چاههای نفت را ببنديم. آقايانِ به قول خودشان "تكنوكرات" لبخند انكار زدند كه مگر ميشود؟! بله، ميشود؛ بايد دنبال كرد، بايد اقدام كرد، بايد برنامه‌ريزی كرد. وقتی برنامه‌ی اقتصادی يك كشور به يك نقطه‌ی خاص متصل و وابسته باشد، دشمنان روی آن نقطه‌ی خاص تمركز پيدا ميكنند. بله، تحريمها اثر گذاشت، منتها نه آن اثری را كه دشمن ميخواست؛ كه من حالا اين مسئله را شرح خواهم داد. اين در مورد كار اقتصادی بود.
    mohammadtasisat آنلاین نیست.

2. تاریخ عضویت
    2011/09/06
    پسندیده
    3
    مورد پسند : 14 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بیانات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد بدون نفت

#2 2013/04/22, 07:56
    سلام
    بنده هم همیشه با صحبت ها و نظرات آقای خامنه ای موافق بودم... ایشان در خصوص بسیاری مسائل روز جهان نه تنها مطالعه های مکفی دارند ، در هر علوم که ایشان به صحبت بپردازند تبهر دارند، بنده در بسیاری سخنرانی های ایشان دیده ام که با هر گروهی که به صحبت می پردازند در آن خصوص دارای علم و آگاهی هستند. بلی ایشان بسیار ،بسیار در خصوص مسائل اقتصادی و همینطور سیاسی و بسیاری مسائل به مسئولان گوشزد کرده اند و راه را نیز نشان داده اند ، ولی متاسفانه اینان به جای آنکه به تفکر و تحقیق بپردازند ، راه اشتباه را در پیش گرفته اند و قبلی ها هر کار کرده اند ، آنها نیز ادامه داده اند... من با این سخنان و گفته ها کاملا موافقم... ضمنا اگر ایشان سال قبل را سال حمایت از تولید و سرمایه ایرانی قرار نداده بودند ، به خدا قسم تولید داخلی ما تماما برچیده می شد ، با آن کار آقایان دولتی که شروع به وارد کردن اجناس کرده بودند... امید به خدا

تشکر می کنم بابت این موضوع
    reza_esi13 آنلاین نیست.

3. تاریخ عضویت
    2011/05/20
    پسندیده
    4
    مورد پسند : 10 بار در 8 پست
    نوشته های وبلاگ
    106
    میزان امتیاز
    10

#3 2013/04/22, 08:53
    من هم فکر میکنم گفته هایی که ایشان داشتند درست است.

به پست
    مشاهده لینک ها و تصاویر پس از ورود یا عضویت و مشاهده لینک ها و تصاویر پس از ورود یا عضویت نگاه کنید.

معلوم می شود که حتی مهندسان تاسیسات هم بر این باورند که واردات خارجی فقط پول به جیب دلال ها میریزد و تاکید دارند که حتی چیلر جذبی خارجی نخریم. وقتی خودمان توانسته ایم چیلر جذبی داخلی تولید کنیم و با معیارهای روز دنیا مننطبق باشد تا جایی که حتی صادرات آن از ایران انجام شده است.

بعد یکی از وارد کنندگان چیلر جذبی هم در این پست
    مشاهده لینک ها و تصاویر پس از ورود یا عضویت ناراحتی خود را به وضوح اعلام کرده است. من فکر می کنم باید به حرف ها و رهنمودهای رهبری بیشتر توجه شود و از تولیدات داخل حمایت جدی صورت بگیرد. نه اینکه یک عده ای حتی در شرکت های بزرگ دولتی هنوز هم به دنبال خرید از برندهای خارجی باشند.
    هرگز ناامید نشو، چیزای بزرگ زمان می برن.
    pc-manager آنلاین نیست.

4. تاریخ عضویت
    2012/11/05
    پسندیده
    0
    مورد پسند : 6 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

#4 2013/05/01, 08:05
    کاملا موافقم
    jahann آنلاین نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)