به نام خدا
اگر پیشنهادی دارید بفرمایید .
مدرسه تحت نظر دکتر عباسی رو پیدا نکردم
مسجد صفا دبستان دخترانه ندارد اما پیش دبستانی دارد

به نام خدا
تبلیغات عجیب غریبی از اسپیلت اینورتر میشود . 60 درصد کاهش مصرف !
اینورتر تنها کاری که میکند تنظیم میزان بار مورد نیاز اسپیلت است که مثلا با 30 درصد کار کند یا 100 درصد . یعنی درسته که اینورتر مثلا با 30 درصد کار میکند اما جمع جریان مصرفی یک اسپیلت غیر اینورتر در مقایسه با اینورتر صرفنظر از جریان اولیه یکی است .

1. اینورتر جریان راکتیو را حذف میکند . آنچه که درباره کنتور های آنالوگ میدانیم اینست که راکتیو را محاسبه نمیکند . البته زمزمه هایی وجود دارد که کنتورهای جدید راکتیو را محاسبه میکنند (‌به نظر میرسد درست نیست چون باید در قبض پارامتری به نام جریان راکتیو باشد )
  2. مزیت اینورتر حذف استارت های اولیه و جریان کشی آن است که چون لحظه ای است اهمیت زیادی ندارد ( از نظر قیمت برق مصرفی ) .

نشانه ای از تبلیغات : یک مغازه انتشارات تابستان پارسال پیش رفتم دیدم اسپیلت گذاشته در مغازه هم بازه ( قبلا کولر آبی داشت ) . گفتم اسپیلت گذاشتی در بازه مصرف زیاد نشه . گفت اینورتره کمتر از کولر آبی مصرف داره .
چند وقت پیش رفتم از مبلغ برقش در تابستان پرسیدم گفت دو برابر شد

صرفنظر از بار راکتیو و جریان راه اندازی ، متوسط مصرف کل اسپیلت غیر اینورتر برابر است با مصرف اینورتر

چون وقتی غیر اینورتر به دمای تنظیمی رسید کمپرسور را خاموش میکند و مدتی خاموش است اما اینورتر دائما با یک بار ثابت کار میکند
توضیح بار راکتیو موتورها ( کمپرسور ) : در واقع انرژی مصرف نشده است و در غیر اینورتر بین کمپرسور و ترنسفورمر پست برق در حال چرخش است و تغذیه ای از نیروگاه ندارد ( به همین خاطر است که مسئولین برق در تابستان گفتن اگر اینطوری پیش بره ترانسفورمرها آب میشن )
اما چون برق در ورودی اینورتر دی سی میشود جریان راکتیو در خازن های اینورتر چرخش دارد و اینورتر بار راکتیو موتوری ندارد
به همین خاطر حتی در فول بار اگر جریان اینورتر را بگیرید کم تر از فول بار غیر اینورتر است