تهران بزرگ- معاون امور عمرانی استاندار تهران با انتقاد از طراحی تهویه تونل نیایش گفت: طراحی تهویه تونل نیایش همچون تونل توحید ایراد فنی دارد.ˈمحمدرضا محمودیˈ عصر یکشنبه در گفت وگو با خبرنگارایرنا تصریح کرد: با توجه به طول زیاد این تونل و طراحی غلط تهویه آن، مشکلات و زحمات زیادی به شهروندان تهرانی تحمیل خواهد شد.


وی ادامه داد: باید تیمی از کارشناسان مجرب تهویه، دانش آموخته دانشگاههای مطرح ایرانی در مورد تهویه تونل نیایش بررسی های دقیق کارشناسی انجام دهند تا در آینده شاهد به خطر افتادن جان شهروندان دراین تونل نباشیم.

محمودی گفت: اگر حادثه ای در تونل نیایش پیش بیاید مسوولیت آن را مجریان طرح باید بپذیرند.

وی درباره آلودگی هوای تونل توحید نیز بیان کرد: تهویه تونل توحید با توجه به طول بیش از دو کیلومتری آن دارای نواقصی است که نه تنها به خروج گازهای آلاینده از داخل تونل کمک نمی کند بلکه باعث تشدید آلودگی و چرخش جریان آلودگی در داخل تونل هم می شود که علت آن به دلیل بازبودن فاصله بین دو تونل رفت و برگشت و همچنین نبود وجود خروجی گاز از سقف به صورت دودکش است.

محمودی افزود: معلوم نیست چرا طراحی تهویه تونل توحید به طراحان اتریشی سپرده شده در حالی که دانشگاههای بزرگ ایرانی همچون دانشگاه صنعتی شریف، تهران و امیرکبیر دارای طراحان خبره ای در این زمینه هستند.

تونل توحید تهران 12 بهمن 88 به روی مردم گشوده شد و تونل نیایش نیز بنا به اعلام مسئولان شهری قرار است در بهمن ماه امسال افتتاح شود.