الهلالی‌ها تمام اشتباهات و کارشکنی‌های ایرانیان را با فیلمبرداری ضبط کرده‌اند و در اختیار مسئولان ذیربط قرار خواهند داد. به گزارش ایلنا، روزنامه‌ الجزیره که پیش از این خبرهای متفاوتی را از حاشیه‌ مصاف‌‌های باشگاهی تیم‌های ایرانی و عربستانی منتشر کرده بود، در یک گزارش مفصل و منفی علیه استقلال مطالب عجیبی منتشر کرده است.
در قسمتی از این گزارش به اختلال در دستگاه‌های تهویهی هتل محل اقامت الهلال از سوی باشگاه استقلال اشاره شده است. امری که البته بدون تردید دور از حقیقت است چرا که به نظر نمی رسد مدیران استقلال قدرت دستکاری در تهویه هتل مجلل آزادی را داشته باشند! این گزارش را در بخش ادامه مطلب بخوانید:
بازیکنان تیم الهلال که دیروز در طی دیدار خود در برابر استقلال ایران به میدان رفته بودند، در مقابل ناظر دیدار، اعضای فدراسیون فوتبال آسیا و کادر داوری بارها از جانب تماشاچیان ایرانی مورد اهانت و هتک حرمت قرار گرفتند. ایرانی‌ها بارها به سمت نیمکت ذخیره‌های الهلال مواد آتش‌زا(ترقه) و آشغال و اشیاء دیگر پرتاب کردند. این مساله خشم کادر فنی و ادرای تیم را برانگیخت و موجب اعتراض‌های پی در پی آنان شد. این ایجاد مشکلات از زمان رسیدن تیم الهلال به فرودگاه تهران در روز دوشنبه گذشته شروع شد و تا صبح روز بازی ادامه داشت. حتی دستگاه‌های تهویه هتلی که ارتش آبی در آن اقامت داشتند نیز قطع شد.یاسر القحطانی، سرمربی تیم و دو تن از کادر فنی تیم پیش از بازی، بازیکنان را گرد هم آوردند و از آنان خواستند که فقط بر روی ورزشگاه متمرکز شوند و به دور از همه مسایلی که از زمان رسیدن این تیم به ایران برای آنها اتفاق افتاده به بازی فکر کنند.در همین راستا، روزنامه الجزیره نوشته است: بازیکنان الهلال طی حضور خود در ورزشگاه(آزادی) اتفاقاتی را که طی دیدار از ایرانی‌ها بروز کرده بود زیر نظر گرفته و از همه آن ها فیلمبرداری کرده‌اند. آن ها نسخه‌ای از این فیلم‌ها را به ناظر دیدار تحویل داده‌اند و منتظر نظر فدراسیون آسیا در این خصوص می‌باشند.قسمت پایانی گزارش هم این است: حدود 83300 نفر تماشاگر ایرانی در ورزشگاه آزادی استقلال را تشویق می‌کردند و منتظر شکست الهلال بودند ولی الهلال توانست با پیروزی و کسب امتیاز بازی انتقام شکستی را که هفته گذشته در ریاض متحمل شده بود بگیرد.