تاکیدات وزارت علوم درباره امتحانات دانشگاهها در ایام اعتکاف / امتحانات دانشگاه آزاد برگزار می*شود

میگنا: مدیرکل امور آموزشی وزارت علوم درباره امکان لغو امتحانات دانشگاه*ها در روزهای 26تا 28 خرداد ماه مقارن با برگزاری مراسم اعتکاف گفت: امتحانات دانشگاه*ها در زمانی که قبلاً اعلام شده برگزار می*شود.
سعید قدیمی در گفتگو با مهر درباره امکان لغو امتحانات 26 تا 28 خرداد ماه دانشگاه*ها به دلیل انطباق این روزها با مراسم معنوی اعتکاف گفت: تقویم آموزشی دانشگاه*ها در ابتدای سال تحصیلی بسته می*شود و به هیچ عنوان امکان تغییر آن بخصوص الآن که موقع امتحانات است وجود ندارد.

مدیرکل امور آموزشی وزارت علوم افزود: به نظر می*رسد وقتی دانشگاه*ها می*خواستند تقویم آموزشی را تدوین کنند اکثرشان متوجه این بوده*اند که در روزهای مقارن با مراسم اعتکاف حتی*المقدور برنامه*ای برای برگزاری امتحان نداشته باشند.
وی در پاسخ به اینکه "در صورتی که دانشگاهی هنگام تدوین تقویم آموزشی سال تحصیلی جاری به تقارن ایام اعتکاف با فصل امتحانات توجه نداشته است، اکنون امکان جابجایی زمان امتحانات را دارد؟" گفت: طبیعتاً قابل برنامه*ریزی است اما در زمان شروع ترم، برنامه آغاز و پایان ترم بسته می*شود. لذا همان موقع به راحتی می*توان طوری برنامه*ریزی کرد که کمترین تداخل ممکن صورت گیرد.
مدیرکل امور آموزشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: چون برنامه*ریزی برای تعیین زمان امتحانات از ابتدای شروع ترم انجام شده و دانشجویان خود را برای امتحان دادن در تاریخ*هایی که از قبل اعلام شده است آماده کرده*اند لذا تغییر تاریخ امتحانات بر روی این برنامه*ریزی اثر می*گذارد و دانشجویان متضرر می*شوند.
قدیمی درباره تصمیم دانشگاه جامع علمی کاربردی برای لغو امتحانات در ایام اعتکاف گفت: دلایل دانشگاه جامع علمی کاربردی در این زمینه را بررسی می*کنیم.
دانشگاه آزاد امتحانات خود را در ایام اعتکاف برگزار می کند. حسن احدی معاون آموزش دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با مهر از برگزاری امتحانات پایان ترم این دانشگاه در ایام اعتکاف خبر داد و گفت: زمان امتحانات تغییر نمی کند.

همچنین امتحانات روز شنبه 28 خردادماه دانشگاه شهید بهشتی به علت همزمان بودن با روز سوم مراسم اعتکاف در این دانشگاه، به روز شنبه 4 تیرماه با همان برنامه ساعتی انتقال یافت.
دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز اعلام کرد امتحانات این دانشگاه در روزهای برگزاری مراسم اعتکاف برگزار نمی شود.آزمون های دانشگاه جامع علمی کاربردی در ایام اعتکاف که در روزهای 26 تا 28 خردادماه است، برگزار نمی شود.
طبق هماهنگی های بعمل آمده با معاونت سنجش و خدمات آموزشی دانشگاه، براساس تقویم آموزشی که به مراکز آموزش علمی کاربردی ابلاغ شده است آزمون های پایان ترم دانشگاه در ایام اعتکاف برگزار نمی شود. به این ترتیب با توجه به برگزاری آزمون های دانشگاه علمی کاربردی در تیرماه، دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی می توانند دراین مراسم حضور داشته باشند.
رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور از برگزاری امتحانات این دو دانشگاه در ایام اعتکاف خبر داد. محمدهادی امین ناجی - رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور در گفتگو با مهر افزود: امتحانات روز شنبه 28 خردادماه این دانشگاه براساس برنامه قبلی برگزار می شود.به این ترتیب با توجه به برگزاری آزمون های دانشگاه علمی کاربردی در تیرماه، دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی می توانند دراین مراسم حضور داشته باشند.منبع: مشاهده لینک ها و تصاویر پس از ورود یا عضویت